Dainava


Dainava. Kaip kilo šis pavadinimas, kurioje vietoje toks mikrorajonas įsikūręs ir kaip patogu iš jo nukeliauti į laikinosios sostinės centrą ar kitus mikrorajonus? Kiek kokybiški čia seni daugiabučiai ir ką galima rinktis iš naujos statybos? Taip pat aptarsime, kiek madinga Dainava tarp kauniečių ir atkeliavusiųjų čia įsikurti.

Praeitis

1923-1924 m. vietoj tarp Muravos ir Girstupio buvusių pievų ir krūmynų, Prozorovų dvaro ir fortų žemės valdose pradėjo kurtis kaimas. 1926 m. daugelis naujakurių čia jau turėjo savo trobesius, tad beliko tik sugalvoti gyvenvietei pavadinimą. Siūlyta įvairių variantų – Driskių, Kirtimėlių, ir panašiai, tačiau viena aštuonmetė mergaitė pasiūlė Dainavą, mat mėgstamiausia jos knyga buvusi V.Krėvės „Dainavos šalies padavimai“. Taip kaimas virto Dainava, o 1963 metais čia pradėtas statyti mikrorajonas tiesiog perėmė šį vardą.

Mikrorajoną projektavo architektai Alvydas Pranas Steponavičius ir Gražina Miškinienė. Čia išdygo daugiabučiai nuo 5 iki 16 aukštų, 1967 metais įkurta biblioteka. Senąjį kaimą mena tik laiko išbandymus atlaikę ąžuolai ir beržai V.Krėvės prospekte. Beje, Dainavos seniūnija Kaune viena mažiausių pagal plotą, tačiau didžiausia pagal gyventojų skaičių. Seniūnijos duomenimis, čia įsikūrę apie 65 tūkstančius gyvenamąją vietą deklaravusių žmonių.


Susisiekimas

Dainavą rasite šiaurinėje miesto dalyje. Ji ribojasi su Žaliakalnio ir Eigulių seniūnijomis vakaruose, Gričiupio seniūnija pietuose ir Petrašiūnų seniūnija rytuose. „Susisiekimas iš šio mikrorajono labai patogus, iki miesto centro automobiliu vos 8 minutės kelio“, – tikina „DNB būstas“ nekilnojamojo turto brokerė Jolita Gegužinė.

Anot jos, problemų pasitaiko rytais ir po darbo. Mat nuo 7:40 iki 8:10 prie Muravos įvažiavimo į miestą, kur iškart patenkama į Dainavos mikrorajoną, susidaro spūstys. Po darbo panašių nepatogumų nepavyksta išvengti Taikos prospekte, pramoninėje Dainavos mikrorajono dalyje, kur įsikūrę daug įmonių ir žmonės važiuoja namo.
 

Visuomeniniu transportu iš Dainavos įvairias miesto vietas pasieksite 15 maršrutų autobusais arba 12 krypčių važiuojančiais troleibusais. Taip pat galite rinktis maršrutinius taksi. Net ir piko metu troleibusu stotį pasieksite maždaug per 15 minučių, į oro uostą iš ryto nuvažiuosite per 25 minutes.


Rajono madingumas

„Mikrorajonas pradėtas statyti dar 1963 metais, tuomet į jį kėlėsi jaunos šeimos su vaikais. Natūralu, kad dabar šie gyventojai jau brandaus amžiaus“, – pasakoja nekilnojamojo turto brokerė. Anot jos, tarp naujakurių rajonas nėra nei prestižinis, nei prastas, jį galima pavadinti vidutinišku. Visgi paskutiniu metu Dainavą pamėgo jaunos šeimos, kurios čia keliasi dėl keleto priežasčių.

„Pirmiausia, Dainavoje būsto šildymo išlaidos yra kiek mažesnės, jei lygintumėte su analogiškais butais kitose miesto vietose. Antra, čia itin patogus susisiekimas“, – vardija J.Gegužienė. Anot jos, naujus gyventojus vilioja ir žaliosios erdvės, kuriose galima maloniai praleisti laiką su mažais vaikais bei tankiai išdėstytos maisto prekių parduotuvės. Ne paskutinėje vietoje, anot nekilnojamojo turto brokerės, ir vaikų darželių gausa.
 

Sena, nauja ir supernauja statyba

Sena statyba Dainavoje daugiausia penkiaaukštė ir devynaukštė. Tokie daugiabučiai blokiniai, tačiau turi privalumą – daugelyje jų renovuoti vamzdynai ir stogai. „Būsimus pirkėjus vilioja tai, kad šiame mikrorajone įsigijus būstą nebereikia mokėti už renovaciją, mat tai jau padaryta“, – tikina J.Gegužienė.

Naujos statybos namų Dainavoje rasite V.Krėvės prospekto gale. „Nors juose šildymas tiekiamas centralizuotai, kiekvienas butas gali reguliuotis, kiek laipsnių nori palaikyti savo namuose, ir priklausomai nuo to mokėti mokesčius“, – aiškina nekilnojamojo turto brokerė. Renkantis būstą čia J.Gegužienė pataria sau atsakyti į tokius klausimus: ar jums patinka ir tinka šį vieta, ar jums tinka siūloma kaina, ar jus tenkina nusižiūrėto būsto kokybė. Dėl pastarosios nekilnojamojo turto brokerė nusiskundimų tikina negirdėjusi, tačiau visuomet verta patikrinti dar kartą.

Supernaujos statybos daugiabutis Dainavoje išdygo Sartų gatvėje. Čia vos 20 butų, jų kainos palyginus su kitais naujos statybos būstais nedidelės, susisiekimas itin patogus, tačiau namas įkurdintas tarp senos statybos daugiabučių ir garažų.


Gatvių ir kiemų kokybė

„Gatvės šiame mikrorajone plačios, susisiekimas jomis patogus ir greitas“, – tikina nekilnojamojo turto brokerė. Visiškai kitokiais žodžiais, anot Dainavos seniūno Alvydo Malinausko, galima apibūdinti kiemų būklę. „Kasmet ji keičiasi ir tik į blogąją pusę, tačiau seniūnija čia niekuo padėti negali“, – tikina jis.

Pasak seniūno, dalis kaltės tenka ir gyventojams, kurie Dainavoje nėra itin aktyvūs, mat tvarkytis dažniausiai nori tik pavieniai žmonės. „Kai kurie neapsikentę patys susitvarko duobes kiemuose, kiti prašo tarpininkauti seniūnijos. Tiems, kurie pažada duobes užsilyginti, duodame asfalto drožlių, kurios lieka iš kitose miesto vietose vykstančių darbų“, – pasakoja A.Malinauskas. Tokiu būdu Dainavoje praėjusiais metais buvo sutvatkyta 15 kiemų.
 

Žaliosios erdvės

Dainavos mikrorajono centre, Kovo 11-osios gatvės, V. Krėvės ir Taikos prospektų kvartale, tarp daugiabučių įsispraudęs 15 ha Draugystės parkas. Buvusiose ganyklose prieš 40 metų suprojektuota žalioji zona žadėjo būti ir rami, ir aktyvi. Visgi šiomis dienomis ji labiausiai lankoma jaunų šeimų, kurios čia išeina pasivaikščioti su vaikais, ir senjorų, mėgstančių popietes leisti lauke.


Iš kitų parkas išsiskiria dirbtinai supiltomis kalvomis, kurios turėjusios apsaugoti lankytojus nuo miesto triukšmo. Parko kūrėjo A.Steponavičiaus teigimu, anuomet buvo privalu tęsti peizažinių parkų tradicijas, tad ir čia turėjo būti įvairus reljefas, vanduo, kintanti augalų kompozicija. Pagrindinė Draugystės parko aikštė – žiedas, esantis netoli V.Krėvės prospekto. Jis skirtas aktyviam poilsiui. Vaikams čia įrengta žaidimų aikštelė, norintiems pasportuoti – treniruokliai. Žiedo viduryje stovi Broniaus Zalenso skulptūra „Švelnumas“, vaizduojanti mažylį laikančią mamą. Pietinėje parko dalyje, netoli Taikos prospekto, rasite tvenkinį, o rytinėje dalyje – alėją, kurioje galima ne tik pasivaikščioti, bet ir pailsėti ant suolelių.

„Apskritai Dainavos mikrorajonas yra žalias, namai čia nesugrūsti, tad kone prie kiekvieno daugiabučių kvartalėlio yra pievelės ir brandūs medžiai“, – pasakoja nekilnojamojo turto brokerė J.Gegužienė.

Būsto kainos


Pigiausiai būstas Dainavos mikrorajone kainuos, jei nuspręsite jį įsigyti sename blokiniame daugiabutyje. „Jei rinksitės ne bendrabučio tipo namą, galite tikėtis, kad už 1 m2 sumokėsite 1700-2500 litų“, – sako „DNB būstas“ nekilnojamojo turto brokerė Jolita Gegužienė. Anot jos, kainos gali skirtis priklausomai nuo buto įrengimo lygio, aukšto, laiptinės ir paties namo tvarkingumo. 20 ar net 25% brangiau atsieis butas mūriniame daugiabutyje. Beje, nesuklydo tie, kurie būsto pirkimą atidėjo kriziniam laikotarpiui, mat jų kainos Dainavoje nukrito apie 40%.

„Naujos statybos butai šiame mikrorajone kainuoja 3500-3900 Lt/m2, tačiau jų įsigyti galima jau tik antrinėje rinkoje, mat statytojai visus butus išpardavė dar per krizę“, – tikina nekilnojamojo turto brokerė. Kaina skirsis, jei rinksitės butą su pilna apdaila ir su daline, be to, nemažos reikšmės čia turi ir paties daugiabučio patrauklumas. Būstas dar naujesnės statybos name Dainavoje kainuoja 3100 – 3300lt/m2.

Individualios statybos namų šiame mikrorajone nėra daug. „Daugiausiai jų V.Krėvės prospekto gale, vienas kitas įsimaišęs tarp senos statybos namų“, – pasakoja J.Gegužienė. Anot jos, parduodamų sklypų Dainavoje taip pat vos keletas. Jų kainos svyruoja nuo 15 iki 25 tūkstančių litų už arą.


Labiau nei nuosavą būstą vertinantiems nuomą derėtų žinoti, kad orientacinės jos kainos mikrorajone svyruoja nuo 300 iki 900 litų per mėnesį. Pigiausiai butą pavyks išsinuomoti senos statybos daugiabutyje (300-400 litų per mėnesį), kiek brangiau atsieis nuoma naujos statybos name (700-900 litų per mėnesį).

Daugiabučius Dainavoje administruoja AB „City service“.

Būsto šildymas

Visoje Dainavoje būstai šildomi centralizuotu būdu. Anot mikrorajono seniūno, gyventojai dažnai pasiskundžia aukštomis kainomis. „Tie, kurie dirba, už šildymą turi susimokėti patys, tiems, kuriems priklauso, mokamos kompensacijos, tačiau žmonės nėra itin patenkinti ir neteko girdėti, kad kas nors džiaugiasi mokantis itin mažai“, – tikina seniūnas A. Malinauskas.

„Senos statybos name šildymas vidutiniškai kainuoja 6-7 litus už kvadratinį metrą, renovuotame daugiabutyje ši suma mažėja 25-30%“, – sako nekilnojamojo turto brokerė J. Gegužienė. Anot jos, jei gyventojai naujos statybos namuose palaiko temperatūrą iki 20 laipsnių, jie gali sutaupyti dar 15-20% daugiau nei renovuotų daugiabučių gyventojai.


Vietos automobiliams

„Kiemuose vietos automobiliams tikrai mažai“, – sako mikrorajono seniūnas. Anot jo, yra mokama automobilių laikymo aikštelė Pramonės prospekto gale, tačiau mažai kas ja tesinaudoja. Dauguma gyventojų vis vien renkasi laikyti automobilius kiemuose tam aukodami netgi žaliąsias erdves.

Jei šiame mikrorajone nuspręstumėte įsigyti parkavimo vietą ar garažą, anot nekilnojamojo turto brokerės, problemų nekiltų. Jų kainos svyruoja nuo 5000 iki 25000 litų.

Mokyklos ir darželiai

Mikrorajone rasite 11 darželių, 10 iš jų lopšeliai-darželiai, 1 – menų darželis. Laisvų vietų vaikams juose vos 5. Vieną mažylį (2-7 metų) galėtų priimti lopšelis-darželis, kituose dar 4 vietos priešmokyklinėse grupėse. „Gimstamumas mūsų seniūnijoje šiek tiek didėja, tad ir vietų darželiuose jau nėra tiek daug“, – sako Dainavos seniūnas.

Atvirkštinė situacija, anot jo, mokyklose. Mokinių skaičius sumažėjęs, tačiau tikimasi, kad jis didės, kai užaugs dabar darželius lankantys vaikai. Vidurinių mokyklų Dainavoje – 10, dvi iš jų katalikiškos.

Parduotuvės ir pramogos

„Parduotuvių šiame mikrorajone tikrai pakanka“, – tikina nekilnojamojo turto brokerė J.Gegužienė. Daug jų įsikūrę prekybos centruose „Savas“, „Dainava“, „Pasimatymas“ ar „Saulėtekis“. Čia rasite ir visų prekybos tinklų maisto prekių parduotuves.

Pramogoms galite rinktis boulingo ir laisvalaikio centrą, Vaikų ir jaunimo teatrą ar kavines didžiuosiuose prekybos centruose. Mėgstantiems gamtą Dainava siūlo Draugystės parką.


2012 04 23 informacija

Kas vyksta Kaune?
  • 18:00 - 19:00
  • 19:00 - 20:00
  • 20:00 - 21:00
  • visa diena

KAUNO MUZIKA

Vieta, kur rasi KAUNO atlikėjų arba muzikos, atliekamos KAUNE, vaizdo klipus...