Eiguliai


Eiguliai įsikūrę kairiajame Neries krante. Šiame nedideliame laikinosios sostinės mikrorajone amžino poilsio atgulė daugybė žinomų mūsų šalies visuomenės, sporto ir kariuomenės veikėjų. Tad domimės, kiek patogu Eiguliuose apsigyventi šiais laikais, kokia mikrorajono statinių kokybė ir ką galima nuveikti jo žaliosiose erdvėse.

Praeitis

Rašytiniuose šaltiniuose Eigulių pilis minima dar 1379 m. Manoma, kad ji stovėjusi ant piliakalnio upės kranto aukštumos kyšulyje. Kone iš visų pusių piliakalnį juosusios gilios daubos, tačiau 1382 m. Eigulių pilį Vokiečių ordinui vis vien pavyko sudeginti.

Dar senesnės mikrorajono praeities liekanų galima ieškoti bronzos ir net akmens amžiaus gyvenvietėse, ištirtose jau XX amžiaus antroje pusėje. Čia rasta vėlyvojo paleolito (X-IX tūkstantmetis iki mūsų eros) židinių žymių, titnaginių strėlių antgalių, ilgųjų gremžtukų, rėžtukų ir pan.

Jau mūsų laikais, 1923 m., Eigulių kaime buvo 483 gyventojai. 1927 m. čia įkurta pradžios mokykla, tačiau vėliau kaimas išskirstytas į vienkiemius. Prie Kauno Eiguliai baigti prijungti 1977 m., o 1978 m. čia pradėti statyti daugiaaukščiai.


Susisiekimas

„Susisiekimas tiek su centru, tiek su kitais Kauno mikrorajonais iš Eigulių labai patogus“, – tikina „DNB būstas“ nekilnojamojo turto brokerė Jolita Gegužienė. Anot jos, važiuodami automobiliu iki centrinės miesto dalies, galite rinktis kelis maršrutus, o užtruksite apie 7 minutes. „Didelių spūsčių net ir piko metu čia nesusidaro, mat pagrindinės gatvės Eiguliuose gana plačios“, – sako J.Gegužienė.

Pakankamai pasirinkimų turės ir nutarę iš Eigulių keliauti visuomeniniu transportu, mat čia važiuoja keleto maršrutų autobusai ir kone visi Kaune kursuojantys troleibusai.

Rajono madingumas

Anot nekilnojamojo turto brokerės, Eiguliai mėgstami įvairiausio amžiaus miestelėnų. „Čia rasite ir jaunų, ir vidutinio, ir vyresnio amžiaus gyventojų“, – pasakoja J.Gegužienė. Jie mikrorajoną renkasi dėl ramumos ir mažo užterštumo, mat Eiguliuose nerasite didelių gamybos įmonių.


Kitas mikrorajoną apibūdinantis aspektas – būstą čia dažnai renkasi medikai, mat nuo Eigulių vos kelios minutės iki klinikų, tad darbą šios profesijos atstovai gali pasiekti net ir pėsčiomis.

Sena, nauja ir supernauja statyba

Daugiausia šiame mikrorajone senos statybos daugiabučių, tačiau, anot nekilnojamojo turto brokerės, jų išplanavimai jau kur kas geresni nei dar senesnės statybos butų, pavyzdžiui, Dainavoje. „Eiguliuose jau nebėra pereinamų kambarių, be to, čia erdvesnės virtuvės“, – vardija J.Gegužienė.

Naujos statybos namai, pasak jos, čia vos keli, tačiau jų kokybė gera. „Naujieji daugiabučiai Eiguliuose gražiai įkomponuoti tarp senų namų, o ir jų dizainas įdomesnis. Be to, čia būstus perka net ir patys vystytojai, o tai jau daug pasako apie pastatų kokybę“, – pasakoja nekilnojamojo turto brokerė.


Gatvių ir kiemų kokybė

Gatvės Eigulių mikrorajone plačios, jomis kursuoja visuomeninis transportas. Tačiau tokios pat erdvės, deja, pasigendama kiemuose. „Kai namai buvo statomi, aišku, nebuvo tikimasi, kad šeima gali turėti ir 2, ir 3 automobilius, tad dabar kiemai tiesiog prikimšti“, – tvirtina J.Gegužienė. Be to, nors į juos vedantys keliukai kartas nuo karto sutvarkomi, duobių ilgai ieškoti čia nereikia.

Šiek tiek geresnė situacija prie naujos statybos daugiabučių, mat čia ne tik galima nusipirkti požemines automobilių stovėjimo vietas, bet ir statybų metu jau buvo atsižvelgta į augantį automobilių skaičių, tad prie namų paliktos aikštelės šiek tiek erdvesnės.

Žaliosios erdvės

„Eigulių mikrorajonas pakankamai žalias“, – tikina nekilnojamojo turto brokerė J.Gegužienė. Be to, iš jo greitai ir lengvai pasieksite vieną didžiausių parkų Kaune – Kleboniškio miško parką. Vasarą čia galima pasivaikščioti ar pasivažinėti dviračiais specialiai tam įrengtais takais, o žiemą nuo kalnelių paslidinėti slidėmis ar rogutėmis.

Dar daugiau apie Eigulių infrastruktūrą, patogumus ir būsto kainas skaitykite jau kitoje „Pinigų kartos“ publikacijoje. Laukiame ir jūsų atsiliepimų bei komentarų.


Būsto kainos

„Tiek būsto pirkimo, tiek nuomos kainoms įtakos turi mikrorajono padėtis: susisiekimas čia patogus, visai šalia Žaliakalnis ir klinikos“, – pasakoja „DNB būstas“ nekilnojamojo turto brokerė Jolita Gegužienė. Tad, anot jos, už būstą senos statybos daugiabutyje Eiguliuose būkite pasiruošę sumokėti 1600-2000 Lt/m2. Dvigubai daugiau atsieis naujos statybos butas, mat priklausomai nuo įrengimo, buto vietos ir aukšto, jo kaina gali svyruoti nuo 3500 iki 4000 litų už kvadratinį metrą.

Miestelėnams būstas Eiguliuose patrauklus ne tik įsigyjimui, bet ir nuomai. Nors kainos čia taip pat priklauso nuo to, kaip butas įrengtas, už senos statybos 2 kambarių būstą vidutiniškai per mėnesį teks sumokėti nuo 300 iki 600 Lt. Naujos statybos daugiabutyje – 800-1000 litų.

Būsto šildymas

Daugiabučiai Eigulių mikrorajone šildomi centralizuotai, o naujos statybos namuose, kaip ir daugelyje kitų mikrorajonų, įrengtas kolektorinis šildymas. „Šildymo kaštai čia labai skirtingi, mat jie labai priklauso nuo to, ar name yra bendrija. Jei bendrijos pirmininko ar jo įgalioto asmens, kuris prižiūri šildymo sistemą, nėra, šildymo kaštai gali išaugti ir iki 12 Lt/m2“, – tikina nekilnojamojo turto brokerė.


Vietos automobiliams

Būstai naujos statybos daugiabučiuose Eiguliuose jau seniai išparduoti, tad juos galite įsigyti tik iš vadinamosios antrinės rinkos. „Čia žmonės jau paprastai parduoda ne tik butą, bet ir parkavimo aikštelę, mat tokiu atveju būsto vertė stipriai padidėja“, – pasakoja J.Gegužienė. Atskirai tokios parkavimo vietos kaina siekia 25 tūkstančius litų. Kita alternatyva – senos statybos garažai, tačiau jų pardavime pasitaiko itin retai.

Mokyklos ir darželiai

„Darželių Eiguliuose yra pakankamai daug“, – tvirtina J.Gegužienė, tad prireikus vaikučių į kitus mikrorajonus vežioti tikriausiai neteks. „Kai kuriose vietose vaikų lopšeliai-darželiai įsikūrę taip tankiai, kad pamatysite bent vieną kur bepasuksite išėjęs iš namų“, – pasakoja nekilnojamojo turto brokerė. Mes tokių įstaigų Eiguliuose priskaičiavome 12, daugiausiai šiuo metu juose laisvų vietų 6-7 metų amžiaus vaikams priešmokyklinėse grupėse (94 laisvos vietos). Tačiau galima rasti vietų ir 3-5 metų mažyliams.

Šiame mikrorajone rasite ir pradinių, pagrindinių bei vidurinių mokyklų, o netoliese įsikūrusiuose Kalniečiuose veikia 2 gimnazijos.


Parduotuvės ir pramogos

„Eiguliuose rasite 2 Iki parduotuves ir Maximą, tad manau, kad šiuo metu jų yra pakankamai, tuo labiau, kad gretimais, Kalniečiuose, yra dar viena Iki, šalia kurios rasite ir turgų, paštą bei 2 vaistines“, – pasakoja nekilnojamojo turto brokerė.

Specialiai įrengtų pramogų vietų Eiguliuose nėra, tad teks rinktis kituose mikrorajonuose įsikūrusius pramogų ir laisvalaikio centrus. Nekilnojamojo turto brokerė tikina, jog paprastai šios vietos gyventojai renkasi Akropolį ar Megą.

2012 07 05 informacija


 

Kas vyksta Kaune?
  • 18:00 - 19:00
  • 19:00 - 20:00
  • 20:00 - 21:00
  • visa diena

KAUNO MUZIKA

Vieta, kur rasi KAUNO atlikėjų arba muzikos, atliekamos KAUNE, vaizdo klipus...