Naujamiestis


Naujamiestis, kuriame rasite ne tik laikinosios sostinės simbolį Laisvės alėją, bet ir specialiai krepšinio čempionatui išdygusią Žalgirio areną. Na, o mes domimės susisiekimo patogumu ir gyvenamojo ploto kokybe. Kokios būklės pastatais teks tenkintis ir kiek toli miesto šurmulyje teks ieškoti ramių žaliųjų zonų.

Praeitis

Šio Kauno mikrorajono pradžios galima ieškoti XIX a. viduryje, kai miestas tapo Kauno gubernijos centru. Tuomet čia susiformavo ir carinių laikų tipo stačiakampė struktūra (dabartinė Laisvės alėja ir jai lygiagrečios Kęstučio ir K. Donelaičio gatvės). Kone viso Kauno simboliu laikoma Laisvės alėja atsirado 1871 m. Tačiau į pėsčiųjų bulvarą ji rekonstruota ne taip ir seniai 1982 metais. Tuomet ši gatvė tapo viena pirmųjų pėsčiųjų zonų Sovietų sąjungoje.

Tarpukariu šis mikrorajonas vadintas Naujuoju miestu, kuriame gyveno apie 17 tūkstančių žmonių. Iki amžiaus vidurio pietrytinė jo dalis turėjo Karmelitų vardą pagal ten stovinčią Karmelitų bažnyčią.

Susisiekimas

Naujamiestis yra centrinė Kauno miesto dalis, įsikūrusi į rytus nuo Senamiesčio, tad galima sakyti, kad atkeliavę čia būsite kone pačiame miesto centre. „Susisiekimas su kitomis Kauno vietomis iš Naujamiesčio labai patogus, mat važiuoja visų rūšių visuomeninis transportas“, – tikina „DNB būstas“ nekilnojamojo turto ekspertas Darius Morkūnas.

Taip pat patogiai pasieksite ir valstybinės svarbos kelius Vilnius-Klaipėda ar Via Baltica važiuodami plačiu Karaliaus Mindaugo prospektu ir pasukę į Marvelės ar Jonavos gatves priklausomai nuo kelionės tikslo. „Pagrindinės eismo spūstys Naujamiestyje susidaro Birštono ir Šv. Gertrūdos gatvėse, o didžiausias piko metas čia nuo 8:30 iki 9 ir nuo 17 iki 17:45“, – pasakoja D.Morkūnas.

Rajono madingumas

Anot nekilnojamojo turto eksperto, Naujamiestis laikomas vienu prestižinių Kauno mikrorajonų, tad čia gyventi norėtų daugelis. „Jis ribojasi su Senamiesčiu, Žaliakalniu bei Nemunu, tad vieta tiek gyvenantiems Kaune, tiek planuojantiems tai daryti, tikrai patraukli“, – aiški D.Morkūnas. Naujamiesčiui priklauso ir Nemuno sala, kurioje stovi dar visai neseniai duris atvėrusi Žalgirio arena, ir Kauno simboliu laikoma Laisvės alėja. „Ši pėsčiųjų zona buvo šiek tiek apmirusi, po to, kai šalia išdygo Akropolis, tačiau dabar ir ji jau atsigauna“, – sako nekilnojamojo turto ekspertas.


Tado Laurinaičio nuotrauka


Sena, nauja ir supernauja statyba

Senos statybos būstų Naujamiestyje nemažai, beda tik ta, kad nemažai jų ir apleisti, apgriuvę bei avarinės būklės. „Jei visgi susigundysite tokiame gyventi, turite susitaikyti su mintimi, kad investuoti teks antratiek, kiek sumokėsite už patį būstą“, – tikina D.Morkūnas.

O štai naujos ir supernaujos statybos būstų pasirinkimas tikrai didelis. „Tokių namų su niekuo nesumaišysite, nes pirmiausia jie išsiskiria savo išvaizda: turi didelius vitrininius langus, yra aukštesni už senos statybos daugiabučius, iš viršutinių aukštų atsiveria puiki Naujamiesčio ir Senamiesčio panorama“, – vardija nekilnojamojo turto ekspertas. Anot jo, apžiūrėję visus šiuos privalumus, neretas susivilioja jei ne įsigyti, tai bent išsinuomoti būstą būtent čia.

Gatvių ir kiemų kokybė

„Pagrindinės mikrorajono gatvės itin svarbios visam miestui, tad jų būklė gera“, – sako D. Morkūnas. Anot jo, jei kokia duobė čia ir atsiranda, ji kaipmat užtaisoma. „Visgi dideliais kiemais su žaliomis zonomis, poilsio vietomis ir sūpynėmis vaikams pasigirti gali nedaugelis namų“, – pasakoja nekilnojamojo turto ekspertas. Kauno Naujamiestyje, kaip ir daugumoje kitų didmiesčių centrų, vieta pataupyta, tad gyvenantiems čia labiau nei ramybė turėtų rūpėti miesto gaudesys ir kiti centrinės vietos privalumai.

Žaliosios erdvės

„Pagrindinės žaliosios zonos šiame mikrorajone yra Ramybės parkas ir Nemuno sala“, – tikina D.Morkūnas. Ramybės parką rasite Vytauto prospekte į šiaurę nuo autobusų stoties. Čia 1847–1959 m. buvusios miesto kapinės, dar vadinamos Karmelitų arba Kauno senosiomis kapinėmis. Jos suplanuotos drauge su pačiu Naujamiesčiu ir tuomet buvo paskirstytos stačiatikiams, katalikams, evangelikams liuteronams ir musulmonams.


Bene daugiausiai istorinių įvykių kapinės mena iš XX amžiaus šeštojo dešimtmečio, kuomet bijodami tautos sukilimo ir pasipriešinimo okupacijai, Sovietų sąjungos valdžia kapines sulygino su žeme ir įrengė čia poilsio parką su žaidimų aikštelėmis vaikams bei asfaltuotais takais pasivaikščiojimui.

Nemuno salą, kuri dar vadinta Karmelitų sala, rasite dešiniajame Nemuno krante. „Čia galima pažaisti futbolą ar tiesiog pasidaryti pikniką upės apsuptyje“, – pasakoja nekilnojamojo turto ekspertas.

Būsto kainos

Ieškodami būsto Kauno Naujamiestyje galite būti nusiteikę įvairovei ir kontrastams. „Už gyvenamąjį plotą senos statybos apleistame name sumokėsite nuo 2000 Lt/m2. Nors ir senos statybos, bet tvarkingame name, kainos jau dvigubai didesnės“, – tikina „DNB būstas“ nekilnojamojo turto ekspertas Darius Morkūnas.

Anot jo, ypač vertinami šiame mikrorajone renovuoti senos statybos namai, turintys autonominį šildymą. Nors jų ir nėra daug, kainos čia svyruoja apie 5000 litų už kvadratinį metrą. Dar daugiau teks sumokėti, jei sumanysite įsikurti garsiojoje Laisvės alėjoje. „Būsto kainos Kauno Naujamiestyje labai priklauso ne tik nuo vietos, bet ir nuo šildymo kaštų, mat centrinis šildymas čia – vienas brangiausių Kaune. Tad žmonės itin noriai renkasi butus, turinčius autonomines šildymo sistemas“, – aiškina D.Morkūnas.

Rinkdamiesi naujos statybos būstą Naujamiestyje, atkreipkite dėmesį į vietą. Mat už 1 m2 Vytauto prospekte sumokėsite apie 3500 Lt, už tokį patį plotą viename moderniausių statinių Kaune I.Kanto gatvėje teks pakloti jau apie 7000 Lt.

Būsto šildymas

Kaip jau buvo minėta, centrinis šildymas Kauno Naujamiestyje – vienas brangiausių šiame mieste, tad šalčiausiais žiemos mėnesiais už 50 kvadratinių metrų būstą galite sumokėti ir 1000 litų arba apie 20 Lt/m2. Ar galite tiek sau leisti, belieka apsispręsti patiems. Kita išeitis – nedaugelyje būstų įrengta autonominio šildymo sistema, kuri išlaidas šiam malonumui gerokai sumažina.


Vietos automobiliams

„Dažniausiai Kauno Naujamiesčio gyventojai automobilius laiko nedideliuose, tačiau uždaruose kiemuose, kur jų transporto priemonės telpa“, – tikina nekilnojamojo turto ekspertas. Čia patekti gali tik turintys tam teisę, tad nereikia rūpintis, kad tokią brangią vietą užstatys pašaliniai.

Mokyklos ir darželiai

Šiame mikrorajone rasite 5 pavadinimų darželius-lopšelius ir 4 vaikų darželius, tačiau nei viename jų laisvų vietų šiuo metu nėra nei vienam mažyliui, nesvarbu, kokio amžiaus jis bebūtų, tad belieka šiuo klausimu pasirūpinti gerokai iš anksto arba leisti vaikus į darželius kituose Kauno mikrorajonuose.
Didesni vaikai gali rinktis iš:

■Kauno Vinco Bacevičiaus pradinės mokyklos
■Kauno Vinco Kudirkos progimnazijos, įkurtos dar 1937 metais. Čia pamokos vyksta lietuvių kalba;
■5 gimnazijų, kuriose dėstoma lietuvių ir 1, kurioje pamokos vyksta tiek lietuvių, tiek rusų kalbomis.

Parduotuvės ir pramogos

Kauno Naujamiestyje rasite didžiausią šiame mieste prekybos ir laisvalaikio centrą Akropolis. Čia ne tik parduotuvės, bet ir kavinės, ledo arena, boulingas, biliardas bei kinas įsikūrę po vienu stogu. „Labai gaila, kad šis monstras užgožė Laisvės alėją, kuri kaip po letargo miego bando prabusti tik dabar“, – sako nekilnojamojo turto ekspertas D.Morkūnas. Šioje pėstiesiems skirtoje gatvėje prie fontano, anot jo, rasite kelis labai populiarus barus, kuriuose miestiečiai ir svečiai linksminasi iki paryčių.


Tado Laurinaičio nuotrauka


„Norintiems papramogauti klubuose Naujamiestis siūlo 2 populiariausius Kauno klubus Putvinskio gatvėje“, – tikina nekilnojamojo turto ekspertas. Na, o mėgstantys didžiulius renginius, tokių galės rasti didžiausioje Lietuvoje Žalgirio arenoje, talpinančioje 15 000 žiūrovų. Čia vyksta ne tik koncertai ar sporto varžybos, bet ir daugybė kitų renginių.2012 05 25 informacija

Kas vyksta Kaune?
  • 18:00 - 19:00
  • 19:00 - 20:00
  • 20:00 - 21:00
  • visa diena

KAUNO MUZIKA

Vieta, kur rasi KAUNO atlikėjų arba muzikos, atliekamos KAUNE, vaizdo klipus...