Romainiai


Romainiai. Pati gyvenvietė šioje vietoje gyvuoja jau kelis amžius, tačiau prie laikinosios sostinės ji prijungta tik XX amžiaus viduryje. Tad kokią praeitį mena šis Kauno mikrorajonas? Ar patogu iš jo nukeliauti į centrą ir kitas miesto vietas? Kokio tipo būstą čia galima įsigyti ir kiek kokybiškas jis bus?

Praeitis

Romainių gyvenvietė kryžiuočių kronikose minima dar XIV a. viduryje, jos senumą liudija ir piliakalnis. Spėjama, kad šioje vietoje buvusi šventykla, stovėjęs aukuras ir degusi amžinoji ugnis. Romainių miško parke iki šių dienų išlikę švento ąžuolyno likučiai. Istorikų duomenimis, šiame miške vykdavo pagoniškos apeigos, čia buvęs svarbus lietuvių religinis centras. 1384–1402 m. sudarytuose slaptų kryžiuočių kelių į Lietuvą aprašymuose bent dešimtadalis jų ėjo pro Romainius.

Romainiai mena ir 1831 metų sukilimą, mat tuo metu gyvenvietę valdė Karolis Prozoras ir jo sūnus Mauricijus. Tie patys veikėjai vadovavo Kauno apskrities sukilėlių būriui ir 2 mėnesiams buvo užėmę Kauną. Po sukilimo Romainius įsigijo bajoras Adomas Medekša.

Kone 7 dešimtmečius Romainiuose buvusios grafų Tiškevičių žemės. Po to jos išnuomotos Draugijai kovai su tuberkulioze. Taip 1937 m. čia atsirado tuberkuliozės ligoninė. Prie Kauno miesto Romainiai prijungti 1946 m.

Susisiekimas

Šį kartą negalima sakyti, kad miesto centras iš mikrorajono ranka pasiekiamas. Nuo Romainių iki centro nuvažiuoti užtruksite apie 15-20 min. „Pagrindinės eismo spūstys susidaro nusileidus nuo kalno norint įvažiuoti į Raudondvario plentą, mat jums reikės pasukti iš šalutinio kelio“, – pasakoja „DNB būstas“ nekilnojamojo turto ekspertas Darius Morkūnas. Dar viena problema skubantiems – vairavimo mokyklų mokiniai. Pagrindiniai „Regitros“ maršrutai driekiasi per Raudondvario plentą, Romainių gatvę ir Šilainių plentą, o šios gatvės kaip tik yra pagrindinės, kuriomis pateksite centro link.

Negausų pasirinkimą siūlo ir visuomeninis transportas. Iš Romainių į kitas miesto vietas pateksite vos 2 maršrutų autobusais. Ne ką daugiau maršrutų galite rinktis ir nusprendę važiuoti maršrutiniais taksi.

Rajono madingumas

„Šį rajoną reikėtų skelti į dvi dalis: vienoje miške tarp senesnių namų įsikūrę prabangūs namai pušyno apsuptyje, kitoje karaliauja ekonominis būstas“, – tikina D.Morkūnas. Anot jo, pastarasis variantas pastatytas dar prieš kelis metus buvusiuose laukuose, tad už buto kainą čia galite įsigyti visą kotedžą. O kotedžai čia dygsta kaip grybai po lietaus.

Būstą pušyno apsuptyje daugiausiai renkasi žmonės, vertinantys ramybę ir gamtą. Visgi būsto kainos Romainiuose vienos žemiausių Kaune, tad naujoje statyboje gyventojų daugėja.


Sena, nauja ir supernauja statyba

„Seni namai čia individualios statybos, daugiausiai neapšiltinti, jų plotai dideli“, – pasakoja nekilnojamojo turto ekspertas. Jų patrauklumą didina vieta – pušyno apsuptis ar miškas.

„Norintiems įsigyti naujos ar supernaujos statybos būstą, patarčiau prieš perkant atsivežti ekspertą, kuris galėtų įvertinti namo kokybę, nes atsiliepimų teko girdėti kuo įvairiausių“, – sako D.Morkūnas. Nors kainos šiame mikrorajone, kurio dalis priklauso Kauno miestui, o dalis Kauno rajonui, yra vienos žemiausių, nekilnojamojo turto ekspertas pataria, vien kaina nesusigundyti. „Pasitarkite su išmanančiu žmogumi, tegul jis įvertina pastato kokybę, vietą bei infrastruktūrą“, – aiškina D.Morkūnas. Daugiausiai naujos statybos būstų Romainiuose – kotedžai.

Gatvių ir kiemų kokybė

„Daug pasakoti apie gatvių kokybę Romainiuose nėra ką, užtenka pasakyti, kad senoje gyvenvietėje jos net ne visur asfaltuotos, naujoje – panaši situacija“, – pasakoja nekilnojamojo turto ekspertas. Anot jo, statybos Romainiuose vyksta tokia tvarka – buvusiuose žemės ūkio paskirties laukuose (dabar paskirtis pakeista į namų valdos), nutiesiama neasfaltuota gatvelė ir prasideda statybos. Po kiek laiko čia įsikelia žmonės, sutvarkoma aplinka, gatvė išasfaltuojama, tačiau iki to gali tekti palūkėti ir kelis metus.

„Gyventojam, manau, gana keblu vaikščioti šiomis gatvėmis, mat jos siauros, o šaligatvių nėra, tad tenka itin atidžiai saugotis automobilių“, – sako D.Morkūnas.
 

Žaliosios erdvės

Dalį pietinės mikrorajono pusės dengia Linkuvos-Šilainių miško parkas. Nors jame galėsite pasimėgauti gražiu kraštovaizdžiu, poilsio zonos ar žaidimų aikštelės, anot nekilnojamojo turto eksperto, čia nėra. Belieka džiaugtis tiems, kam pavyksta gamtos pašonėje įsikurti namus.

Apie būsto kainą ir jo išlaikymą, situaciją su mokyklomis ir darželiais bei kitą infrastruktūrą skaitykite kitoje „Pinigų kartos“ publikacijoje jau netrukus. Laukiame ir jūsų nuomonės apie Romainius.


Būsto kainos

Jei susigundysite butu su daline apdaila naujos statybos daugiabutyje Romainiuose, turėtumėte būti pasiruošę sumokėti apie 3000 Lt/m2. „Naujai statomuose kvartaluose namo arba kotedžo su daline apdaila kaina svyruoja tarp 1700-2300 Lt/m2“, – tikina „DNB būstas“ nekilnojamojo turto ekspertas Darius Morkūnas.

Anot jo, įsigijus būstą šiame mikrorajone, artimiausiu metu būsto vertės kilimo tikėtis nereikėtų. „Didesnė tikimybė, kad kainos išliks stabilios arba pakris, nes Romainiuose pasiūlos šiuo metu yra daugiau, nei paklausos“, – aiškina D.Morkūnas.

Susigundyti vien palyginus neaukšta būsto kaina nekilnojamojo turto ekspertas nepataria. Anot jo, svarbu įvertinti būsto kokybę, o kainų pakilimo galėtumėte tikėtis nebent nusipirkę turtą tik pradėtame statyti kvartale. Mat dažniausiai statytojai pirmus kotedžus ar butus parduoda pigiau.


Retkarčiais pardavimui siūloma ir vienas kitas senos statybos individualus namas, tačiau, anot D.Morkūno, apytikslės tokių namų kainos nurodyti neįmanoma. Mat vieni jų gali būti parduodami brangiai, kiti kiek pigiau. Ieškantiems nuomos, Romainiuose pasiūlymų – vienetai, daugiausiai tai kotedžai.
 

Būsto šildymas

Šio mikrorajono gyventojai šildosi autonominiu būdu, daugiausiai tai dujos ir kietas kuras, o retas gali turėti įsirengęs ir geoterminį šildymą ar saulės kolektorius. Tad šildymo kainos čia priklausys ne tik nuo šildymo būdo, bet ir nuo to, kiek šiltai mėgstate gyventi, mat viską reguliuosite pats. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad kiek daugiau už šį malonumą gali tekti mokėti senos statybos neapšiltintuose namuose.

Vietos automobiliams

„Daugiausiai šiame mikrorajone kotedžų ir nuosavų namų, tad problemų dėl automobilio statymo nekyla“, – tikina nekilnojamojo turto ekspertas. Individualios statybos namai turi savo kiemus, dažniausiai 2-3 automobilius galima pastatyti ir prie kotedžo. Be to, kai kuriuose jų įrengti ir garažai.

Daugiabučio Romainiuose gyventojai vietą automobiliui gali įsigyti požeminiame parkinge, už tai tektų papildomai sumokėti apie 25 tūkstančius litų.

 

Mokyklos ir darželiai

Darželių šiame mikrorajone nerasite, tad mažylius teks prieš darbą gabenti į kažkurią kitą Kauno vietą. Ne ką geresnė situacija ir vaikams paaugus, mat Romainiuose veikia tik viena mokykla ir ta pati pradinė.

Parduotuvės ir pramogos

Vienas iš didžiųjų prekybos centrų Romainiuose jau išdygo. Nors parduotuvė dar neveikia, anot nekilnojamojo turto eksperto D.Morkūno, ji jau sulaukė prieštaringos reakcijos. Kol vieni mikrorajono gyventojai džiaugiasi, kad nebereikės prekių keliauti kitur, kiti piktinasi parduotuvės vieta, mat ši pastatyta visai netoli individualios statybos namų ir, gyventojų manymu, drums jų ramybę.

Ieškantiems pramogų teks keliauti į kitas laikinosios sostinės vietas, mat Romainiuose nieko panašaus nėra.

2012 04 30 informacija

Kas vyksta Kaune?
  • 18:00 - 19:00
  • 19:00 - 20:00
  • 20:00 - 21:00
  • visa diena

KAUNO MUZIKA

Vieta, kur rasi KAUNO atlikėjų arba muzikos, atliekamos KAUNE, vaizdo klipus...