Senamiestis


Senamiestis čia pražygiavo ir rusų kariuomenė, ir švedai, siautė gaisrai ir maro epidemijos, tačiau iki šių laikų senamiestis liko viena geidžiamiausių vietų gyventi. Tad domimės nekilnojamojo turto kokybe, susisiekimu bei sąlygomis čia įsikurti.

Praeitis

Dabartinėje Kauno senamiesčio vietoje žmonių gyventa jau seniai. Pirmą kartą ši gyvenvietė rašytiniuose dokumentuose paminėta 1361 m., o pilis Kryžiuočių antpuoliams atremti čia išdygo jau XIII a. pabaigoje.

Magdeburgo teises Kauno miestas gavo 1408 m. ir nuo tada ėmė sparčiai plėstis. Jau XVI a. pastatyta pirmoji mokykla, ligoninė ir vaistinė, tad iki amžiaus pabaigos Kaunas tapo vienu geriausiai suformuotų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės miestų.


1919 m. rusams užėmus Vilnių, Kaune įsikūrė Valstybės taryba ir Ministrų kabinetas, o jau 1920 m. Kaunas tapo ir šalies laikinąja sostine. Po karo Vilniui grąžinus sostinės vardą, Kaunas tapo antruoju pagal dydį ir gyventojų skaičių Lietuvos miestu.

Susisiekimas

Susisiekimas su ties Nemuno ir Neries santaka įsikūrusiu Kauno senamiesčiu patogus tiek iš kitų laikinosios sostinės mikrorajonų, tiek iš vienų pagrindinių šalies kelių – Vilnius-Klaipėda bei via Baltica. „Iš senamiesčio važiuoja ne tik autobusai ir troleibusai, bet ir maršrutiniai taksi“, – tikina „DNB būstas“ nekilnojamojo turto ekspertas Darius Morkūnas.
 

Norėdami iš šios vietos patekti į magistralę Vilnius-Klaipėda ar tarptautinės reikšmės kelią via Baltica, galite važiuoti plačiu Karaliaus Mindaugo prospektu ir pasukti į Marvelės ar Jonavos gatves priklausomai nuo kelionės tikslo. Pagrindinės eismo spūstys Kauno senamiestyje susidaro Birštono ir Šv.Gertrūdos gatvėse, didžiausias pikas čia būna nuo 8:30 iki 9 rytais ir nuo 17 iki 17:45 vakarais.


Rajono madingumas

Senamiestis – seniausioji Kauno miesto dalis, kurioje beveik nėra pramonės objektų, vyrauja istoriniai, kultūriniai ir gyvenamieji pastatai. Be to, čia ribotas automobilių eismas. Pagrindinė senamiesčio gatvė vis dar grįsta akmenimis, o keliaudami nuo jos vakarų į rytus pasieksite Laisvės alėją. Tad kas nenorėtų gyventi tokioje istorinės praeities lobių kupinoje vietoje? „Žmonės iki šiol pasiryžę mokėti didelius pinigus už gyvenimą senamiestyje, o ir būsto kainos čia vienos aukščiausių Kaune“, – tikina D.Morkūnas. Anot jo, daug kam įspūdį daro puiki strateginė mikrorajono padėtis ir susisiekimas, tad čia mielai kraustosi ne tik naujakuriai, bet ir nuomininkai.
 

Sena, nauja ir supernauja statyba

Kad ir kaip viliotų senosios architektūros stebuklai Kauno senamiestyje, nekilnojamojo turto ekspertas pataria atidžiai išstudijuoti ne tik nusižiūrėto būsto šildymo sąskaitas, bet ir jo būklę. „Nemažai senos statybos pastatų čia yra apleisti, netgi avarinės būklės“, – pasakoja D.Morkūnas. Visgi čia galite rasti ir itin prabangių renovuotų namų.

Kiek kitokia situacija su naujos ir supernaujos statybos daugiabučiais, mat jiems statyti senamiestyje paprasčiausiai nėra vietos. „Pasirinkimas nėra didelis, tad norintiems gyventi būtent šioje vietoje, bet naujame būste, rekomenduočiau paieškoti renovuotų namų“, – sako nekilnojamojo turto ekspertas.

Gatvių ir kiemų kokybė

„Nors mikrorajonas senas, gatvių kokybė čia gera, mat jos neseniai suremontuotos“, – tikina D.Morkūnas. Ne tokia gera situacija galėtų pasigirti senamiesčio kiemai, mat automobiliams vietos čia tikrai mažoka. „Tačiau tikriausiai panašiai yra daugumoje didmiesčių senamiesčių“, – įsitikinęs nekilnojamojo turto ekspertas.

Garažų Kauno senamiestyje taip pat labai mažai, tačiau vietiniai gyventojai automobilius gali palikti specialiose parkavimo aikštelėse, už kurias jiems mokėti nereikia.

Žaliosios erdvės

„Kauno senamiesčio teritorijoje rasite futbolo stadioną, krepšinio aikštelės bei rampas, skirtas važinėtis riedlentėmis ar riedučiais“, – vardina D.Morkūnas. Be to, Nemuno ir Neries santakoje įsikūręs tokio paties pavadinimo 12,69 ha ploto Santakos parkas.

Rytinėje jo dalyje stovi Kauno pilis ir Šv. Jurgio bažnyčia su Bernardinų vienuolyno ansambliu. Čia rasite ir Popiežiaus kalnelį bei aikštę, kurioje 1993 m. Šv.Mišias laikė pats Šventasis tėvas. Ant dešiniojo Nemuno šlaito 2008 m. įrengtas tūkstančio vietų amfiteatras su kilnojama scena. Pilyje ir jos prieigose kasmet rengiamas „Kauno operetės“ festivalis, Mindaugo karūnavimo proga statomi istoriniai spektakliai, vyksta miesto šventės.


Renato Dūdos nuotrauka


Iš parko atsiveria vaizdai į Aleksotą ir Vilijampolę bei Neries deltą. „Tad čia ras ką veikti tiek draugų kompanija, tiek ramiai knygą paskaityti panoręs kaunietis“, – sako nekilnojamojo turto ekspertas.

Būsto kainos
 

Savo būsto kainomis Kauno senamiestis pranoksta net vieną prestižiškiausių sostinės mikrorajonų Antakalnį. Mat butą senos statybos name čia įsigysite už 1 m2 sumokėję vidutiniškai apie 4000 litų, tačiau jei žvalgysitės būsto senos statybos renovuotame ir įrengtame name, kaina gali išaugti ir 10 000 Lt/m2. Be to, kaina, anot „DNB būstas“ nekilnojamojo turto eksperto Dariaus Morkūno, labai priklauso ir nuo būsto šildymo sistemos. Mat analogiško nekilnojamojo turto su centriniu ir autonominiu šildymu kaina skirsis iki 30%.

Netgi pigiau nei renovuotas ir įrengtas senas butas jums atsieis būstas naujos statybos name, mat jų kainos čia svyruoja apie 6000 Lt/m2. „Jei įsigysite gyvenamąjį plote šiame mikrorajone, didelių kainų permainų nesitikėkite, jos turėtų išlikti stabiliai aukštos“, – tikina nekilnojamojo turto ekspertas.
 

Anot jo, Kauno senamiestyje itin mėgstama ir nuoma. „Būstą čia nuomojasi ne tik kauniečiai, bet ir užsieniečiai ar miesto svečiai“, – pasakoja D.Morkūnas. Už 2 kambarių butą čia paprastai mokama mažiausiai 1000 litų per mėnesį, tačiau už prabangiai įrengto būsto nuomą galite sumokėti ir kelis tūkstančius.

Būsto šildymas

Daugiausiai būstų laikinosios sostinės senamiestyje šildoma centralizuotu būdu, tad šildymo kaštai čia vieni didžiausių Kaune. „Tai galima paaiškinti pastatų techninėmis charakteristikomis, mat butai čia paprastai su aukštomis lubomis“, – sako nekilnojamojo turto ekspertas. Kita, tačiau nedidelė, dalis namų čia turi autonominį dujinį šildymą.


Mokyklos ir darželiai

Kauno senamiestyje veikia vienas vaikų lopšelis-darželis. Jame laisvų vietų nėra, tad šiuo klausimu senamiestyje nutarusiems įsikurti tėveliams teks gerokai pasukti galvą. Mat šalia esančiame Naujamiesčio mikrorajone darželių kiek daugiau, tačiau ir juose visos vietos jau užimtos.

Vyresniems vaikams Senamiestyje rasite Kauno senamiesčio progimnaziją ir Kauno jėzuitų gimnaziją. Tačiau aplinkui kelių kilometrų spinduliu išsidėstę nemažai kitų mokyklų ir gimnazijų.

Parduotuvės ir pramogos

Senamiestyje rasite dviejų prekybos tinklų parduotuvės: Iki ir Šilą. Tačiau pramogų, anot nekilnojamojo turto eksperto Dariaus Morkūno, čia bene daugiausiai Kaune. „Vien tik Vilniaus gatvėje įsikūrę daugybė kavinių ir barų, taip pat jų rasite ir Rotušės aikštėje“, – tikina jis. Tad tiems, kurie lankėsi Kaune prieš 2 metus ar dar seniau, turėtų būti maloni staigmena. Vasarą visos šios kavinės ir barai užpildyti lankytojais. „Todėl jei norite užsukti čia savaitgalį, rekomenduočiau užsisakyti staliuką iš anksto, antraip vietų gali tekti labai ilgai ieškoti“, – sako D.Morkūnas.

2012 07 30

 

Kas vyksta Kaune?
  • 18:00 - 19:00
  • 19:00 - 20:00
  • 20:00 - 21:00
  • visa diena

KAUNO MUZIKA

Vieta, kur rasi KAUNO atlikėjų arba muzikos, atliekamos KAUNE, vaizdo klipus...