Vičiūnai


Vieno gražiausių ir prabangiausių Kauno mikrorajonų – Vičiūnų – pavadinimas daugeliui asocijuojasi visai ne su gyvenamąja vieta. Nepaisant to, vietiniai gyventojai tikina, kad bent kartą čia apsilankyti tikrai verta. Tad lankomės kairiajame Nemuno krante įsikūrusioje gyvenvietėje ir domimės jos patogumais ir trūkumais.

Praeitis

Pasak kraštotyrininko Prano Juozapavičiaus, pirmąją vadinamąją privačią gyvenvietę ant Nemuno kranto, ko gero, įkūrė iš aplinkinių dvarų pabėgę baudžiauninkai valstiečiai, tapę žvejais ir sielininkais. Būtent jie čia pastatė pirmuosius namus, įkūrė sielių perrišimo punktą, vytinių prieplauką ir karčemą su nakvynės kambariais. Šalia pirmosios gyvenvietės valstybiniai valstiečiai įkūrę antrąją. Joje įrengta vasaros stovykla, kurioje jauni kariai, vadinami vyčiais, buvo mokomi kariauti. Manoma, kad Vičiūnų gyvenvietės pavadinimas kilo nuo vytinių prieplaukos ar vyčių stovyklos.

Pirmą kartą istoriniuose dokumentuose Vičiūnai minimi 1787 metais. Įdomu tai, kad dar XIX amžiaus pradžioje gyvenvietę sudarė du kaimai – privatus ir valstybinis. Privačiame buvo 5 sodybos ir 36 gyventojai, valstybiniame – 4 sodybos ir 50 gyventojų. Iki šio amžiaus antrosios pusės sodybų skaičius privačiuose Vičiūnuose išaugo 11 kartų, tuo tarpu valstybinė gyvenvietė padidėjo vos 2 sodybomis.

Netrukus po Antrojo pasaulinio karo Vičiūnų žemės išskirstytos vienkiemiais. Kaimui paskirta 104,344 ha žemės, o palei Nemuną palikta 20 metrų pločio pakrantė, vadinama vieškrančiu. Tuometinis projektas tapo pradžia dabartiniam gyvenvietės išplanavimui, užstatymui ir gatvių tinklui.

Susisiekimas

Vičiūnų mikrorajonas nuo Kauno centro nutolęs apie 5 kilometrus. „Nepaisant to, kad jis ganėtinai izoliuotas, ramus ir saugus, susisiekti su miesto centru čia nesudėtinga“, – tikina „DNB būstas“ nekilnojamojo turto brokeris Darius Morkūnas. Anot jo, keliauti iš Vičiūnų patogu tie nuosavu automobiliu, tiek viešuoju transportu. Kone iš bet kurios mikrorajono vietos pusės kilometro spinduliu rasite 5 autobusų stoteles, pro kurias kursuoja 29 numeriu pažymėtas autobusas ir 14-tas maršrutinis taksi.

Sena, nauja ir supernauja statyba

Šiame Kauno mikrorajone rasite įvairios statybos: pradedant dar mediniais namukais ar senais daugiabučiais, kurių čia vos keletas, ir baigiant prabangiais individualiais namais. „Itin gausu naujos statybos Kiškių gatvėje, kuri yra viena centrinių šiame mikrorajone“, – pasakoja nekilnojamojo turto brokeris.

Nenuostabu, kad prabanga tviskantis ir itin žalias mikrorajonas naujakurius traukia it magnetas. Tačiau galimybę čia apsigyventi įpirks ne kiekvienas. Mat naujos statybos butų kainos Vičiūnuose prasideda nuo 4600 litų už kvadratinį metrą. „Tokie būstai čia stovi ne tik puikioje vietoje, turi požemines parkavimo vietas, bet ir yra didelio ploto, su terasomis ar balkonais. Be to, nusikalstamus ir oro tarša čia vieni mažiausių mieste“, – aiškina D.Morkūnas.

Savo plotu Vičiūnuose išsiskiria ir naujos statybos namai: jie čia 200 kvadratinių metrų ir didesni. Be to, ir žemės aplink namą čia gausite ne mažiau kaip 10 arų. „Tiesa, už tokius patogumus teks sumokėti 1,5 milijono litų ir daugiau“, – tikina nekilnojamojo turto brokeris. Nepaisant to, žemės sklypų pasiūla Vičiūnuose gana ribota, o jų kainos svyruoja nuo 35 000 iki 74 000 litų už arą.

Žaliosios erdvės

Vičiūnai įsikūrę pušynų apsuptyje, didžiąją dalį 4,66 km² mikrorajono ploto užimama Panemunės miško parkas (oficialiai vadinamas J. Basanavičiaus parku), kauniečių itin mėgiama poilsio ir sporto vieta. Dabar čia įrengtos sporto bei poilsio aikštelės, sutvarkyto vietos maudynėms. Vaikams šiame parke įrengtos žaidimų aikštelės, o parke nutiesti asfaltuoti takai tinkami važinėtis dviračiais ar riedučiais.

Pirmieji poilsiautojai šiose vietose pradėjo lankytis po Pirmojo pasaulinio karo, tačiau šilas išpopuliarėjo 1926 metais, kai čia ėmė kurtis vilos ir vasarnamiai, steigtis sanatorijos. Tuomet Panemunės šilas paskelbtas kurortine vieta, o kambarių nuomos kainų būta aukštesnių nei Palangoje. Iki šiol Vičiūnuose veikia ,,Raudonojo kryžiaus“ sanatorija, dr. K. Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninė, prof. V. Tumėnienės vaikų sanatorija.

Mokyklos ir darželiai

Vičiūnų gyventojai gali džiaugtis ne tik netoliese įsikūrusiais įprastais lopšeliais-darželiais, bet ir net dviem tokio tipo sanatorinėmis pradinio ugdymo įstaigomis. Iki jų vietiniams, priklausomai nuo gyvenamosios vietos, gali tekti paeiti ne daugiau nei pusę kilometro.

Netoliese ir 2 pradinės, pagrindinė, vidurinė mokykla bei vaikų reabilitacijos centro mokykla, suaugusiųjų mokymo centras ir Kauno technologijos universiteto Vaižganto vidurinė mokykla, tad pasirinkimo vaikų ugdymui turėtų pakakti.

2013 11 15

 

Kas vyksta Kaune?
  • 18:00 - 19:00
  • 19:00 - 20:00
  • 20:00 - 21:00
  • visa diena

KAUNO MUZIKA

Vieta, kur rasi KAUNO atlikėjų arba muzikos, atliekamos KAUNE, vaizdo klipus...