Vytėnai


Šiandien keliaujame į šiaurinėje Kauno dalyje įsikūrusius Vytėnus. Šį mikrorajoną rasite kiek toliau nuo miesto centro, galbūt dėl to čia vienas po kito dygsta prabangūs nuosavi namai, o daugiabutį Vytėnuose rasite vos vieną.

Praeitis

Garsūs Vytėnai ir dėl čia dar XX amžiaus pradžioje įkurtos dvaro sodybos, kuri tuomet priklausė nepriklausomybės kovų dalyviui L. Račiūnui. Būtent jis čia sukūrė parką ir pastatė gyvenamąjį pastatą. Sovietų sąjungos metais dvaras nacionalizuotas, jame įsteigtas daržininkystės bei sodininkystės tarybinis ūkis. Į Vytėnus iš Dotnuvos perkelta bandymų stotis, čia veikusi iki 1969 m. Po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo Vytėnų dvaras grąžintas Račiūnų šeimai.

Susisiekimas

„Iki Kauno centro iš Vytėnų nuosavu automobiliu keliausite apie 10-12 minučių“, – tikina „DNB būstas“ nekilnojamojo turto brokeris Darius Morkūnas. Patogu čia gyventi ir tiems, kurie jei ne kasdien, tai bent dažnai, keliauja į kitus laikinosios sostinės mikrorajonus, pasiekiamus iš magistralės pusės. Mat Vytėnai įsikūrę visai šalia pagrindinių Lietuvos greitkelių susikirtimo.

Mėgstantys naudotis viešuoju transportu iš Vytėnų gali keliauti dviem maršrutais, tačiau derėtų pastebėti, kad autobusai čia kursuoja ne itin dažnai.

Rajono madingumas

„Vytėnai kaip mikrorajonas ganėtinai naujas“, – pasakoja nekilnojamojo turto brokeris. Šiandien ši Kauno vieta vadinama dar ir prabangių gyvenamųjų namų kvartalu, kurį gyventojai vertina itin palankiai. Dažniausiai perkamas nekilnojamasis turtas čia – namai ir kotedžai, kurių kainos Vytėnuose gali siekti ar net viršyti septynženkles sumas.

Sena, nauja ir supernauja statyba

Daugiabutis Vytėnuose vos vienas, tad didžioji dauguma žmonių čia gyvena nuosavuose namuose. „Senos statybos individualūs namai šiame mikrorajone išsiskiria savo dydžiu, vidutinis jų plotas viršija 400 kvadratinių metrų“, – sako D. Morkūnas.

Žemės sklypai Vytėnuose paprastai siekia 20 arų, tad toks nekilnojamasis turtas patraukliausias didelius plotus mėgstantiems pirkėjams. „Aš patarčiau perkant tokį būstą nepamiršti pasidomėti ne tik pačiu pastatu, bet ir šildymo sąskaitomis jame“, – aiškina nekilnojamojo turto brokeris.

Gatvių ir kiemų kokybė

Gatvės mikrorajone naujai asfaltuotos ir apšviestos, o pėsčiųjų patogumui čia įrengti šaligatviai. Kiemuose gyventojai tvarkosi kas kaip išmano, mat kone visus juos rasite prie individualių gyvenamųjų namų.

Žaliosios erdvės

Nors mikrorajonas pasižymi prabangiais gyvenamaisiais namais, bendrų žaliųjų zonų čia nerasite.

Dar kartą lankomės laikinojoje sostinėje ir jos mikrorajone Vytėnuose, kur šiandien rasite vos vieną daugiabutį. Visi kiti namai čia individualios statybos ir gana prabangūs. Tad šįkart domimės, kiek kainuotų Vytėnuose apsigyventi ir kokia infrastruktūra jūsų čia laukia.

Būsto kainos

Būsto kainos Vytėnuose skirstomos pagal namo statybos metus ir sklypo dydį, tad jei dairysitės senos statybos neremontuoto namo, turinčio ne didesnį kaip 10 arų sklypą, kainos prasidės nuo 1200 litų už kvadratinį metrą. „Kainos kils, jei namas, nors ir senos statybos, bus šiuolaikiškai suremontuotas. Tuomet už jį teks atseikėti nuo 2000 litų už kvadratinį metrą“, – pasakoja „DNB būstas“ nekilnojamojo turto brokeris Darius Morkūnas. Naujos statybos namų kainos Vytėnuose prasideda nuo 3000 litų už kvadratinį metrą.

Nuomojamą namą šiame mikrorajone rasti, anot nekilnojamojo turto brokerio, gana sunku. Tačiau jei jums pasisektų, reikėtų tikėtis ne mažesnės kaip 2000 – 7000 litų per mėnesį sumos.

Būsto šildymas

Kadangi dauguma namų Vytėnuose individualios statybos, centralizuoto šildymo čia nėra. „Šiame mikrorajone vyrauja dujinis šildymo būdas, tačiau galima rasti ir tokių būstų, kurie turi geotermines ar kieto kuro šildymo sistemas“, – aiškina D. Morkūnas.

Vietos automobiliams

Individualių namų savininkams problemų dėl automobilių laikymo Vytėnų mikrorajone neiškyla, mat visi čia turi nuosavus kiemus. Daugiabučių gyventojai turi savą parkingą, tačiau vietos jame antrinėje rinkoje, anot nekilnojamojo turto brokerio, neparduodamos. Situaciją pakeisti galėtų dar vienas daugiabutis su stovėjimo aikštele, tačiau jis dar tik planuojamas.

Mokyklos ir darželiai

Nei savų darželių, nei mokyklų Vytėnų gyventojai neturi, tad auginantys vaikus artimiausias tokias įstaigas gali rasti Šilainiuose arba vežti vaikučius ten, kur jiems patogu.

Parduotuvės ir pramogos

Tiek parduotuvės, tiek pramogos šiame mikrorajone susitelkusios vienoje vietoje – prekybos ir laisvalaikio centre Mega. Čia rasite tiek pakankamai didelę maisto prekių parduotuvę, tiek specializuotų maisto parduotuvėlių, tiek ir drabužių, batų ar kitų buityje reikalingų daiktų parduotuves. Pramogautojams čia veikia kino teatras bei daugybė maitinimo įstaigų.

2013 10 09 informacija

Kas vyksta Kaune?
  • 18:00 - 19:00
  • 19:00 - 20:00
  • 20:00 - 21:00
  • visa diena

KAUNO MUZIKA

Vieta, kur rasi KAUNO atlikėjų arba muzikos, atliekamos KAUNE, vaizdo klipus...