Laisvalaikis

Siųsti el.paštu Spausdinti Facebook Linkedin Twitter

Kauniečiai laužo taisykles: vietoj vieno Kalėdų Senelio – trys efektingi riteriai!

+ -
2013-12-20 00:34:35

Kauniečiai laužo taisykles: vietoj vieno Kalėdų Senelio – trys efektingi riteriai!
Pilietiškos Kalėdos

Trumpam įsivaizduokite:

Vaiskus Kalėdų rytas. Kauno pilis. Už apskrito, vaišėmis nukrauto stalo, džiugiai sėdi trys riteriai ir jų damos. Staiga į salę įpuola už galvos susiėmęs žvalgas ir įteikia susikrimtusio Kalėdų Senelio telegramą, kurioje parašyta:

„Kodėl švenčiate ir linksminatės, kai mieste šiandien niekieno nepasveikinti, su duonos kriaukšle rankoje liūdi daugybė žmonių? Įteikiu jums neaplankytų piliečių sąrašą ir prašau juos tuoj pat pradžiuginti, nes pats nebespėju!”.

Riteriai pasipiktina neteisybe, žaibo greičiu pakyla nuo stalų, ryžtingai pasitaiso šarvus ir duoda skubų nurodymą pasiuntiniui: „Tučtuojau surink visas Kauno pavieto dovanas ir surask bent dalį tų pamirštųjų - Kauno pilies sienos laikytojų. Nedelsiant pradedame vykdyti Kalėdų Senelio paliepimą!”.

Pasiuntinys pasišokinėdamas nusikeberoja Kauno pilies laiptais, čia pat sušaukia pagalbininkus ir iš visų Kauno pilies žemių mikliai surenka dovanas. Antrąją Kalėdų dieną, laikrodžiui išmušus 10 val., riteriai su gausiu piliečių būriu čiumpa dovanų maišus, susėda į prie pilies pakinkytą rogių karavaną ir lydimi zuikių puikių palydos patraukia vykdyti misijos.

Kruta, bruzda visas miestas, net gražu žiūrėti!

Skamba kaip naivios pasakos epizodas? Nebūkite tokie tikri, šių laikų grinčai ir skeptikai! Tai netgi labai realu – tokią unikalią, analogų pasaulyje neturinčią šventę gruodžio 26-ąją ruošiasi surengti pilietiškai aktyvaus jaunimo organizacija - „Baltai Juoda“.

Jie įsitikinę, kad vardan visuomenės gerovės, petis petyn susitelkę gyventojai - gali atlikti savo pilietišką pareigą ir nuveikti kilnius darbus.

Todėl antrąją Kalėdų dieną, klampodami sniego (labai viliamasi!) kalnais ir pakalnėmis, akcijos „Pilietiškos Kalėdos“ metu, jie aplankys bent dalį - apie du šimtus pilietiškos visuomenės pasiūlytų, nepasiturinčių kauniečių šeimų, kurioms gyvenime truputį pritrūko sėkmės, tad pačios sukurti šventės sau - neišgali. Tai šeimos, kurios narsiai kovoja su negailestingais gyvenimo sunkumais ir, užklupus nepritekliui, neskuba palikti tėvynės.

Kalėdų Senelis? Tai jau istorija! Nuo šiol Kauną drebins trys, efektingai nusiteikę, kalėdiniai riteriai!

Savo vizitu, miestiečių namuose, riteriai ir jų pagalbininkai – dovanų elfai, šokančios snieguolės ir šelmiai nykštukai surengs nepakartojamą šventę.

Akcijos tikslas – suaktyvinti piliečius ir drauge sukurti Kalėdų stebuklą.
Akcijos moto: „Tu man rūpi“.
Akcijos moralas: „O, tu, ar pasveikinai nepasiturintį savo kaimyną?“.

„Pilietiškų Kalėdų“ metu angelai rieškučiomis barstys gėrio snaiges, kurios su savanorių pagalba bandys įkristi į kiekvieno aplankytojo širdį.

Per akciją daliai Kauno šeimų bus išdalintos ne tik tradicinės dovanos: saldainiai, drabužiai, žaislai, bet kartu bus įteiktos simbolinės palaimintos žvakelės. Jų misija – širdyje įkurdinti šventvietę, kurioje gyventų nuolatiniai gyventojai – tikėjimas, viltis, pilietiškumas ir vienybė. O užsukus blogiui į svečius - jį būtų galima išprašyti pasitelkus meilės ginklus, nes gėris visuomet nugali.

Prie akcijos prisidėjo daugybė neabejingų piliečių: šventės sumanytojai ir vykdytojai – gausus pulkas „Baltai Juoda“ narių, Kauno technologijos universiteto studentai, kurie Kalėdų Senelio pamirštiesiems rinko dovanas iš Kauno gyventojų.

„Pilietiškų Kalėdų“ dvasia po Kauną sklisti pradėjo dar gruodžio viduryje:

14 d. „Baltai Juoda“ savanoriai kartu su Vilijampolės socialinės globos namų globotiniais iškepė ypatinguosius skanėstus – šventinius sausainiukus, kurie vėliau įsitaisė prie geradarių suaukotų dovanų.

18 d. apsilankyta Socialinių paslaugų žmonėms su psichikos negalia skyriuje (Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro padalinys), kur iš sausainių tešlos jaukiai gaminti minkštučiai kalėdiniai žaisliukai.

19 d. iš ryto vyriausiasis riteris su būriu savanorių aplankė LSMU Kauno klinikose gulinčius vaikus: ten juos pasveikino su artėjančiomis šventėmis, pamokė riteriškai šokti, piešti, o vėliau suskubo gaminti žvakides, kurios pradžiugins nepasiturinčių kauniečių šeimas. Vėliau „Baltai Juoda“ komanda šventinę nuotaiką žarstyti patraukė į Slaugos namus (VšĮ „Privati slaugos tarnyba“). Vakare buvo aplankyti ir su entuziastingais gitaros akordais bei valiūkiškomis jaunuolių dainomis pasveikinti Petrašiūnuose įsikūrusios Kauno slaugos ligoninės gyventojai.

21 d. riteriai nuo pat ryto Rotušės aikštėje iš miestiečių rinko linkėjimus atvirutėms, kurios pradžiugins akcijos „Pilietiškos Kalėdos“ metu lankomas šeimas. O tuo metu „Baltai Juoda“ nariai išsijuosę iš peties kibo pakuoti porą šimtų akcijos dovanų.

Norintys tapti pirmą kartą rengiamos, unikalios akcijos - „Pilietiškos Kalėdos“ liudininkais, gruodžio 26 d. 10 val. ryto renkasi Kauno pilies automobilių stovėjimo aikštelėje. Dėmesio – siurprizas! Visiems atvykusiems - SPECIALUS RITERIŲ PASVEIKINIMAS! Po jo, riteriai su keliasdešimt ekipažų pajudės vykdyti pilietinės misijos. Veiksmas pasklis po visą Kauną – miestą, kuriame, kaip dar kartą bus įrodyta - „irgi galima gyventi!”. Tapk ir Tu „Pilietiškų Kalėdų” pasakos herojumi – įžiebk pilietiškumą savyje!

Ei, ir kas ten sakė, kad netiki pasakomis?

Skirmantė Javaitytė
 Žymos: Pilietiškos Kalėdos
Kas vyksta Kaune?
  • 19:00 - 20:00
  • 20:00 - 21:00
  • 21:00 - 22:00
  • visa diena

KAUNO MUZIKA

Vieta, kur rasi KAUNO atlikėjų arba muzikos, atliekamos KAUNE, vaizdo klipus...