PrieKaunis

Siųsti el.paštu Spausdinti Facebook Linkedin Twitter

Zapyškio pagrindinės mokyklos ir Domeikavos gimnazijos projektai vieni geriausių šalyje

+ -
2013-10-29 09:59:27

Zapyškio pagrindinės mokyklos ir Domeikavos gimnazijos projektai vieni geriausių šalyje
Domeikavos gimnazijos projektas Kuriame respublika

Dviejų Kauno rajono mokyklų iniciatyvos taps nacionalinių pilietiškumo projektų dalimi. Zapyškio pagrindinės mokyklos mokinių idėjos bus pasitelktos įgyvendinant nacionalinį projektą „Pažinkime kraštą“, o Domeikavos gimnazijos –„Auginkime vieni kitus“. Mokyklų komandos Vytauto Didžiojo universiteto rengtoje konferencijoje „Kuriame Respubliką“ apdovanotos diplomais.

Zapyškio pagrindinės mokyklos mokiniai projektu „Atraskime upelį iš naujo“ nusprendė saugoti gėlą vandenį. Įgyvendinti šią idėją ėmė nuo mažo Šv. Jono upelio Dievogalos kaime globos.

Upelio vanduo gydo

Prie šio upelio daugiau kaip prieš 500 metų pradėjo kurtis Zapyškio miestelis. Tikėta, kad jo vanduo turi gydomųjų savybių. 1813 m. Dievogaloje lankęsis istorikas Teodoras Narbutas užrašė, kad per šventes prie upelio susirinkę žmonės melsdavosi, prausdavosi skaudančias kūno vietas. Dabar šis upelis daugelio zapyškiečių nepelnytai užmirštas – retas kuris smalsiam svečiui gali parodyti jo vagą.

Zapyškio pagrindinės mokyklos mokytoja, projekto vadovė Vilija Tarnavičiūtė pasakojo, kad mokiniai rinko medžiagą apie gėlą vandenį, mažų upelių svarbą, apie Švento Jono Dievogalos upelio ir jo teritorijos unikalumą, istoriją, apie kitus Zapyškio seniūnijos vandens telkinius. Kalbino vietos gyventojus, užrašė jų prisiminimus. Parengė ir pastatė du informacinius stendus.

„Senieji zapyškiečiai ir dabar pasakoja apie šio upelio gydomąsias galias. Dabar tuo tiki ir didžiuojasi savo krašto istorija mokiniai “,– šypsojosi V. Tarnavičiūtė.

Gimnazistai moko pradinukus

„Didžiuojamės savo pasiekimu. Mūsų projektas taps nacionaline iniciatyva, kurią nuo šių metų lapkričio mėnesio įgyvendins Lietuvos mokyklos“, – pasakojo Domeikavos gimnazijos pavaduotoja ugdymui Ingrida Morkūnienė.

2012 m. atlikta apklausa parodė, kad mažieji nori bendrauti ir mokytis kartu su gimnazistais anglų kalbos. Taigi projektu siekta, kad 7-12 klasių mokiniai mokytų pradinukus socializacijos.

„2013 m. vasario – gegužės mėnesiais gimnazijoje dirbo 22 savanoriai korepetitoriai. Jie patys derino susitikimų laiką ir vietą su mažaisiais, rengdavosi užsiėmimams, spręsdavo iškilusias problemas. Projektas pagerino bendravimo įgūdžius, padėjo pradinukams natūraliai įsilieti į gimnazijos bendruomenę, jaustis saugiai ir suprasti, kad vyresnysis draugas išties pagalbos ranką“,– tikino I. Morkūnienė.

2013-2014 projektas ir toliau bus vykdomas Domeikavos gimnazijoje, o pradinių klasių mokinių pageidavimu, gimnazistai juos mokys ne tik anglų, bet ir lietuvių kalbos, matematikos.

Projekte varžėsi 120 dalyvių


„Kuriame Respubliką“ – taip vadinasi projektas, skatinantis moksleivius būti neabejingiems savo krašto problemoms ir aktyviai įsitraukti įgyvendinant pilietines iniciatyvas.

Iš viso projekte „Kuriame Respubliką“ dalyvauja 120 šalies bendrojo ir profesinio lavinimo mokyklų bei kolegijų iš 30-ies savivaldybių. Jos išskyrė svarbiausias savo bendruomenių, valstybės problemas ir ėmėsi jas spręsti.

Projektą „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“ įgyvendina VšĮ „Pilietinės visuomenės institutas“ kartu su partneriais: Ateitininkų federacija, Lietuvos švietimo centrų darbuotojų asociacija, VšĮ „Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centras“, VšĮ „Mes Darom“ ir daugeliu kitų. Jį finansuoja Europos socialinis fondas pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“.

KRS informacija
 Žymos: Zapyškio pagrindinė mokykla , Domeikavos gimnazija
Kas vyksta Kaune?
  • 18:00 - 19:00
  • 19:00 - 20:00
  • 20:00 - 21:00
  • visa diena

KAUNO MUZIKA

Vieta, kur rasi KAUNO atlikėjų arba muzikos, atliekamos KAUNE, vaizdo klipus...