Kitokį žaidimą pademonstravęs „Žalgiris“ iškovojo pirmąją pergalę Eurolygoje

+ -
2013-10-31 21:20:02

BC Žalgiris

Prie Kauno „Žalgirio“ vairo stojęs Saulius Štombergas debiutavo skambia pergale. Eurolygos trečiojo turo rungtynėse kaip iš natų žaidę žalgiriečiai sutriuškino Strasbūro SIG komandą 88:64 (19:16, 25:19, 26:16, 18:13) ir iškovojo pirmąją pergalę B grupėje.

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje >>

Mačą dviem taikliais tritaškiais iš eilės pradėjo Martynas Pocius (6:2). Kiek vėliau 4 baudas realizavo Vytenis Lipkevičius, bet tarp šių metimų įsimaišė kelios šeimininkų klaidos, leidusios prancūzams persverti rezultatą – 11:10. Ryžtingą reidą rezultatyviai užbaigė Justinas Dentmonas, dar gražiau prasiveržė V.Lipkevičius (14:11), bet SIG tiksliai atakavo iš toli – 14:14. Kėlinio pabaigoje „Žalgirio“ arenos ovacijų sulaukė po traumos į aikštelę sugrįžęs Kšištofas Lavrinovičius, o prieš tai M.Pocius pelnė dar 5 taškus – 19:16.

Antrajame kėlinyje į aikštę žengęs Šarūnas Jasikevičius iškart ėmėsi lyderio vaidmens. Jis pataikė tritaškį, galėjo pasigrožėti Siimo-Sanderio Vene perdavimu po krepšiu įkertančiam Artūrui Milakniui ir po to pelnė dar 4 taškus. Po Tado Klimavičiaus perdavimo S.Vene taip pat drąsiai atakavo iš toli, Šaras smeigė dar vieną tritaškį ir atkarpą 12:2 laimėjęs „Žalgiris“ pirmavo 34:23. Ketvirtąjį savo tritaškį pataikė ir M.Pocius (37:25), jo pavyzdžiu pasekė J.Dentmonas, po du taškus pridėjo aukštaūgiai Mindaugas Kupšas ir Robertas Javtokas, o „Žalgiris“ išlaikė persvarą – 44:35.

Nors trečiąjį kėlinį prancūzai pradėjo tritaškiu, M.Pocius iškart atsakė tuo pačiu bei atliko perdavimą Pauliaus Jankūno dėjimui – 49:38. Tada savo šou pradėjo J.Dentmonas. Jis prasiveržė po krepšiu, greitoje atakoje puikiai asistavo V.Lipkevičiui, o už minutės vieną po kito į varžovų krepšį paleido du tritaškius – 59:42. Žalgiriečiai nemažino apsukų ir M.Pocius šovė savo šeštąjį tritaškį. Tiksliai žaidęs S.Vene pelnė dar 4 taškus, po Š.Jasikevičiaus perdavimo pasižymėjo R.Javtokas, o per paskutines 4 trečiojo kėlinio sekundes S.Vene perdavė kamuolį į priekį nuskubėjusiam A.Milakniui, kurio dėjimas privertė banguoti visą „Žalgirio“ areną – 70:51.

Ketvirtojo kėlinio pradžia buvo kiek ramesnė. A.Milaknis įmetė iš vidutinio nuotolio, bet po to 3 minutes žalgiriečiai tylėjo. Tylą nutraukė varžovą apgavęs J.Dentmonas, dar 2 taškus pelnęs S.Vene bei įdėjęs T.Klimavičius – 78:56. Nesustojo ir M.Pocius bei Š.Jasikevičius, pataikę po dar vieną tritaškį – 84:60. Paskutinius rungtynių taškus pelnė iš vidutinio nuotolio taikliai atakavęs M.Kupšas ir K.Lavrinovičius – 88:64.

„Žalgiris“: M.Pocius 23 (7/9 trit., 5 atk. kam.), J.Dentmonas 15 (3/5 trit., 5 atk. kam.), Š.Jasikevičius 13 (3/3 trit., 4 rez. perd.), S.Vene 9 (6 atk. kam.), V.Lipkevičius 8, A.Milaknis 6 (3/3 dvit.), R.Javtokas 4 (5 atk. kam.), M.Kupšas 4, T.Klimavičius 2 (4 atk. kam.), P.Jankūnas 2, K.Lavrinovičius 2, K.Vecvagaras 0.

SIG: A.Ajinca 21 (10/17 dvit.), J.Leloup 12 (4 rez. perd.), L.Campbellas 10.

Žymos: Žalgiris