Siųsti el.paštu Spausdinti Facebook Linkedin Twitter

Lankytinos vietos

+ -

ALEKSOTO APŽVALGOS AIKŠTELĖ
V. Čepinskio g.

Aleksoto apžvalgos aikštelė - tai tarsi Kauno vizitinė kortelė. Iš čia atsiveria nepakartojama Kauno miesto panorama, įspūdingi Senamiesčio vaizdai. Ją rasite Aleksote, V. Čepinskio gatvelėje (įvažiavimas iš S.Dariaus ir S.Girėno gatvės)
 

Mariaus Šiškaus nuotrauka
 MILIKONIŲ KALNO APŽVALGOS AIKŠTELĖ

Žemaičių plentas

Milikonių kalno apžvalgos aikštelė - tai auščiausia Žemaičių plento vieta nuo kurios atsiveria vaizdas į Senamiestį ir Vilijampolę.
 

Mariaus Šiškaus nuotrauka
 JĖZUITŲ VIENUOLYNO TERASA

Rotušės a. 7
Tel. +370 641 44614, +370 620 30881

O nuo apžvalgos aikštelės atsiveria Rotušės aikštės, o taip pat visas senamiesčio panoramos grožis. Tai puiki galimybė pakilti virš miesto triukšmo ir pasigrožėti Kauno senamiesčiu iš paukščio skrydžio. Jei pasiseks stebėsite dangų raižančius sportinius lėktuvus, o gal netgi žaibuojantį dangų (dažną gamtos reiškinį šiomis dienomis).

Pasikėlimas į terasą mokamas. Čia patekti galima ir kitu metu, tik reikia iš anksto susitarti (žr. http://www.perkunonamas.lt/pradinis/terasa/)


Daugiau informacijos >>

 

 
 PAMINKLINĖS PRISIKĖLIMO BAŽNYČIOS TERASA
Žemaičių g.31

Tel. +370 655 21151

Nuo Paminklinės Prisikėlimo bažnyčios terasos saulėtą dieną atsiveria nuostabi Kauno bei jo apylinkių panorama. Čia pat atstatyta kukli, kartu iškilminga koplyčia, skirta Šiluvos Švč. Mergelės Marijos garbei. Piligrimai pageidauja pakilti dar aukščiau – į pagrindinį bokštą, tačiau kol kas neįrengtas liftas. Ateityje planuojama tai padaryti.


Daugiau informacijos >>

  
 ĄŽUOLYNAS

Sporto g.

Kauno parkas, mėgstama poilsio vieta Žaliakalnyje. Tai didžiausias miesto teritorijoje esantis ąžuolynas Europoje. Plotas 63 ha. Parko valdytojas - Kauno miesto savivaldybė.
Ąžuolyną sudaro: Parodos kalno, Vytauto parko, Dainų slėnio, Adomo Mickevičiaus slėnio, Zoologijos sodo, S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro, televizijos retransliacijos centro įrenginių teritorijos ir Žaliakalnio bei Aukštųjų Šančių žalieji plotai. Iš šiaurės į pietus per parką eina pagrindinė alėja. Antraeiliai takai daugiausia vingiuoti, sudaro įvairaus dydžio žiedinius maršrutus pasivaikščiojimui.

Daugiau informacijos >>
 


 


 
Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis
T. Masiulio g. 31

Tel.: +370 37 458868

Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis yra vienas puikiausių brandžiojo baroko architektūros šedevrų Šiaurės rytų Europoje. Šventovę Kauno pakraštyje, tuo metu atokiame miške, XVII a. vienuoliams kamalduliams pastatydino Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kancleris Kristupas Žygimantas Pacas (1621–1684). Ansamblis suprojektuotas italų architekto Džiovani Batista Fredianio, išpuoštas Lombardijos skulptūros meistrų lipdiniais ir florentiečio tapytojo Mykolo Arkangelo Palonio freskomis. Ansamblio savitumą lemia unikalus architektūrinis sprendimas. Pirmą kartą Europoje panaudota įgaubta bažnyčios fasado plokštuma, gana retas šešiakampis planas, ašinė simetriška viso vienuolyno kompozicija.

Daugiau informacijos >>

 

 
Renato Dūdos nuotrauka
 


 
VDU KAUNO BOTANIKOS SODAS
Ž.E.Žilibero g. 6

Tel.: +370 37 390033

Botanikos sodas Kaune įkurtas 1923 m. Vieta jam buvo parinkta Fredoje, buvusioje J.Godlevskio dvaro vietoje. Pirmasis sodo direktorius Konstantinas Regelis universiteto botanikos sodą kūrė kaip visos Lietuvos botanikos mokslų centrą. Šiuo metu Kauno botanikos sodas užima 62,5 ha plotą. Kauno botanikos sode per ilgus metus surinkta gausios medžių, krūmų, žolinių dekoratyvinių, vaistinių ir uoginių augalų kolekcijos. Kauno botanikos sodo kolekcijos kasmet papildomos vis naujais augalais. Tokiu būdu botanikos sodas turtinga bazė ne tik moksliniams augalų tyrinėjimams, bet ir pažintinė vieta su augmenija studentams, moksleiviams ir visiems atvykstantiems. VDU Kauno botanikos sodas lankomas ištisus metus.

Daugiau informacijos >>

 

 
Renato Dūdos nuotrauka
 PERKŪNO NAMAS
Aleksoto g. 6

Tel.: +370 641 44614

Kauno miesto simbolis, gotikinės architektūros perlas - Perkūno namas, praeivio akį traukiantis daugiau kaip pusę tūkstantmečio, atsinaujinęs atvėrė duris lankytojams. Čia rengiamos teatralizuotos ekskursijos: svečius pasitinka Perkūno namo savininkas Hanzos pirklys B. Bitneris, jis ne tik parodo namą, bet ir pasiūlo pramogų tokių kaip viduramžių šokių pamokėlę.

Perkūno namas tai senas, originalus gotikinės architektūros paminklas, pastatytas XV a. II pusėje. Pastatas mūrinis, su puoštu frontonu ir erdviais rūsiais. Tikroji namo paskirtis nežinoma. Pasakojama legenda apie pastato sienoje rastą dievo Perkūno skulptūrėlę, apie čia amžinąją ugnį kūrenusias vaidilutes, tačiau tyrinėtojų surasta gausi radinių kolekcija byloja, kad tai buvusi prekybinė būstinė ir priklausiusi Hanzos pirkliams

Daugiau informacijos >>
 
KAUNO MARIŲ REGIONINIS PARKAS
Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k.

Tel.: +370 37 383 070

Parkas apima dalį Kauno miesto, Kauno ir Kaišiadorių rajonų teritorijų. Kauno marių regioninio parko plotas – 9869 ha. Kauno marių vanduo virš jūros lygio pakilęs 44 metrus, o aukščiausia parko vieta Pastrėvio miške – 93 m virš jūros lygio. Plačiausioje vietoje marios siekia 3,3 km, o siauriausioje – 0,3 km. Giliausia Kauno marių vieta siekia 22 metrus, o bendras pakrančių ilgis (iki Balbieriškio) – 200 km.

Daugiau informacijos >>
 


Mariaus Šiškaus nuotrauka
 KAUNO ZOOLOGIJOS SODAS 
Radvilėnų pl. 21
Tel. +370 37 332540 

Atėję aplankyti ir pamatyti žvėrelių, zoologijos sode vaikai gali pajodinėti poniuku ar asiliuku, pasivažinėti arkliuko traukiamu vežimaičiu, nugalėti baimę ropliams liečiant žaltį ar driežą. Teritorijoje galima sutikti jaukintą beždžionėlę. Lietuvos zoologijos sode tikrai gera vaikščioti ir stebėti įdomius gyvūnus, laikas čia prabėga bematant. Daug žmonių atvažiuoja net iš tolimiausių šalies kampelių susipažinti su retomis ir nykstančiomis gyvūnų rūšimis. Tad kviečiame visus apsilankyti Lietuvos zoologijos sode, vieniems, su draugais, ar šeimomis.

Daugiau informacijos >>

 

 KAUNO FUNIKULIERIAI
Amerikos lietuvių g. 8 ir Aušros g.6
Tel.+370 37 425882, +370 37 391086

Vienintelis Lietuvos miestas – Kaunas - turi šią seniausią transporto priemonę. Žaliakalnyje ir Aleksote “į kalną kylantys nameliai” šiuo metu yra naudojami ir kaip susisiekimo priemonė, ir kaip pramoga. Aleksoto funikulierius sujungia senąją miesto dalį su Aleksoto šlaitais, nuo kurių atsiveria graži miesto panorama. Prie funikulieriaus yra įrengta apžvalgos aikštelė. Žaliakalnio funikulieriumi iš miesto centro galima pakilti prie paminklinės Prisikėlimo bažnyčios.

Daugiau informacijos >>                                    VIDEO >>
 


 LIETUVOS LIAUDIES BUITIES MUZIEJUS
L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės
Tel. +370 346 47 233 (direktorė), +370 346 47 392 (Edukacijų ir renginių skyrius), +370 346 47 237 (kasos)

Tai vienas didžiausių (195 ha) ir daugiausiai eksponatų (140 eksponatų ir daugiau nei 88 827 kilnojamų eksponatų) turintis etnografijos muziejus Europoje po atviru dangumi. Muziejus atspindi XVIII a. pab. – XX a. pirmos pusės visų Lietuvos regionų: Dzūkijos, Aukštaitijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos valstiečių bei miestelėnų buitį, darbus, tradicijas.

Muziejus įkurtas 1966 metais Rumšiškėse, vaizdingoje Kauno marių pakrantėje. Prie kelio (7 km žiedinis maršrutas), vingiuojančio tarp miškų, pievų, kalnelių – kaimų fragmentai, jaukios sodybos, šimtamečiai pastatai su gėlių darželiais, sodais ir daržais, su koplytėlėmis ir kryžiais, technikos objektai – malūnai, milo vėlykla, kalvė, aliejinė.

Muziejaus centre – miestelis su jam būdingais pastatais, kuriuose žiedžiami puodai, gaminami gintaro, medžio dirbiniai. Skaudžius Lietuvai momentus atspindi tremties ir pasipriešinimo sektorius.

Daugiau informacijos >>


 Pagirių gryčia. Aukštaitija. Rimgaudo Žaltausko nuotraukaMaršrutas „Modernizmo atspindžiai laikinojoje Lietuvos sostinėje“

AUTC komanda siūlo tiesiogiai prisiliesti prie trumpo, tačiau itin gilų pėdsaką Lietuvos architektūros istorijoje palikusio periodo – tarpukarinės Lietuvos Respublikos

Daugiau informacijos >>
 


1932 m., A. Burkaus asmeninio rinkinio nuotrauka
 


Maršrutas "Sovietinė Kauno Naujamiesčio architektūra"


Galima drąsiai teigti, kad sovietinis laikotarpis itin stipriai pakeitė Kauno veidą. Nors didžiosios transformacijos neabejotinai įvyko plečiant miesto teritoriją, užstatant ištisus gyvenamuosius bei pramoninius rajonus (Dainava, Kalniečiai, Eiguliai, Šilainiai...), tačiau nemažai pokyčių sulaukė ir centrinė miesto dalis. Šis trumpas maršrutas iliustruoja ryškiausius sovietinio laikotarpio architektūrinius įvykius Naujamiestyje.

Daugiau informacijos >>

  
Fasadas. Iš kn. "Kaunas", 1960
  
  
KAUNO KARILIONAS
Vienybės a.

Specifinis atvirame lauke skambantis muzikos instrumentas, susidedantis iš chromatiškai suderintų varpų komplekto. Kariliono varpai tvirtinami prie eilėmis išdėstytų sijų. Varpais skambinama klavišais ir pedalais. Varpų skaičius svyruoja nuo 23 iki 80. Karilionai įrengiami specialiai pastatytuose bokštuose arba aukštuose istoriniuose pastatuose. Kaune yra 35 varpų karilionas, išlietas Belgijoje 1935 m., Michiels jr. Tornau liejykloje. Kauno karilionas 1937 m. įrengtas gen. Vlado Nagevičiaus ir kompozitoriaus Juozo Tallat-Kelpšos iniciatyva Vytauto Didžiojo karo muziejaus bokšte. 2006 m. karilionas papildytas 14 varpų, iš kurių vienas didysis varpas yra Valdo ir Almos Adamkų. Nuolatiniai koncertai prasidėjo 1956 m.
 ŽEMAITKIEMIO DVARAS
Žemaitkiemio k., Babtų sen.
Tel. +370 687 18414

Dvaras stovi Nevėžio dešiniajame krante, apie 2 km į pietvakarius nuo Babtų. Dvarą prie Babtyno kaimo XVI a. įkūrė Šiukštos. Anksčiau kaimas vadintas Babcinà, Babcýna, Babtinė, Babtynė, Babtiniai, Babtynas ir pan. Manoma, kad jis kilęs arba nuo Babtų miestelio, arba nuo asmenvardžio Babtas. Žemaitkiemiu vietovė pervadinta dvaro savininko V. Nagevičiaus iniciatyva XX a. tarpukariu. 1999 m. dvarą atkurti ėmėsi M.Šventoraitis, kuris ir gyvena šiame dvare. Verslininkas turi sukaupęs retų eksponatų, ypač įdomi motociklų kolekcija. Dvare bandoma atgaivinti ir muzikavimo tradicijas: rengia įvairius koncertus, o nuo 2003 m. dvare vyksta Pažaislio muzikos festivalio koncertai, dailininkų plenerai, susitikimai.

Daugiau informacijos >>
 

 Raudondvario pilies dvaras

Raudondvario pilies dvaras – XVII a. pradžios Lietuvos renesanso architektūros paminklas. Dvaras stūkso Nevėžio dešiniojo kranto aukštutinėje terasoje, šalia Nevėžio ir Nemuno santakos, 9 km. nuo Kauno Jurbarko kryptimi. Raudondvario ansamblio pagrindinis pastatas – XVII a. antrosios pusės pilis–rūmai su bokštu. Rūmai, kartu su 3,8 ha parko teritorijoje išsidėsčiusiais dviem oficinų pastatais, oranžerija, arklidėmis ir ledaine, sudaro vieningą dvaro ansamblį.

Daugiau informacijos >>
 

 


Jiesios (Pajiesio) piliakalnis, dar vadinamas Napoleono kalnu


yra Kaune, prie Piliakalnio gatvės, kairiajame Nemuno krante, tarp Panemunės ir geležinkelio tiltų.Aukštis 63,6 m. Šlaitai statūs, apaugę lapuočiais. Į pietryčius nuo piliakalnio į Nemuną įteka Jiesia. Piliakalnis datuojamas I tūkst. Tai natūrali kalva, pritaikyta gynybai. Pietinėje ir šiaurinėje papėdėse buvo senovės gyvenvietė, joje rasta grublėtosios ir žiestos keramikos, XIV–XVII a. kultūrinis sluoksnis.

Daugiau informacijos >>

  
Jiesios piliakalnis nuo kito Nemuno kranto
 Piliakalnis iš vakarų pusės
 
  
Vieškūnų piliakalnis

Vieškūnų piliakalnis stūkso Palemone, prie Kauno marių, buvusioje Vieškūnų kaimo teritorijoje. Išsidėstęs tarp Lakštingalų slėnio (šiaurėje) ir Pažaislio jachtų klubo (pietuose). Šalia Geležinkelio (Palemono) forto liekanos.

Daugiau informacijos >>

 Dubravos rezervatinė apyrubė

Dubravos rezervatinė apyrubė – saugoma teritorija Kauno rajone, rezervatas. Terminu „rezervatinė apyrubė“ apibrėžiamas nedidelio ploto gamtinis arba kultūrinis rezervatas, kurio apsaugai ir priežiūrai nėra steigiama direkcija. Apima kelis Vaišvydavos girininkijos Dubravų miško kvartalus. Rezervatinė apyrubė įsteigta 1994 m. Plotas – 120 ha. Įsteigta siekiant išsaugoti retas miško augavietes, našius spygliuočių medynus ir kitas vertingas augalų bendrijas. Gamtiniu požiūriu vertinga rezervatinėje apyrubėje esanti natūrali aukštapelkė.

Daugiau informacijos >>
 

Nusileidimas į pelkę
 


 
Muziejai Kaune >>

Parodos Kaune >>

Maldos namai Kaune >>

 

Kas vyksta Kaune?
  • 19:00 - 20:00
  • 20:00 - 21:00
  • 21:00 - 22:00
  • visa diena

KAUNO MUZIKA

Vieta, kur rasi KAUNO atlikėjų arba muzikos, atliekamos KAUNE, vaizdo klipus...